Dlaczego warto posiadać system alarmowy?

Dlaczego warto posiadać w domu inteligentny system alarmowy?

Atutem proponowanych przez nas rozwiązań jest ograniczenie szkód powstałych w wyniku wycieku bądź ulatniania się wyżej wymienionych gazów bądź wystąpienia zalania wodą poprzez natychmiastowe, w pełni zautomatyzowane, zakręcenie głównych zaworów gazu czy wody, jeśli tylko są połączone z poprawnie zaprogramowaną centralą alarmową.

 

W ostatnim czasie zastraszająco wzrosła liczba włamań rabunkowych przy wykorzystaniu tzw. „metody na śpiocha”, kiedy to włamywacze prowadzą czynności w nocy, podczas głębokiego snu domowników dodatkowo wpuszczając do wnętrza budynku przez kratki wentylacyjne gaz usypiający, który umożliwi im swobodne poruszanie się po obiekcie, zmniejszając tym samym szansę na jakąkolwiek reakcję ze strony śpiących domowników. Wobec czego Firma BEST SOLUTIONS posiada gotowe rozwiązania, w oparciu o specjalistyczne czujki, mające za zadanie zasygnalizować domownikom niebezpieczeństwo oraz za pomocą zewnętrznego sygnalizatora akustyczno-optycznego, odstraszyć potencjalnych włamywaczy.


Niebezpieczeństwo kradzieży i zniszczenia mienia występuje również w biurach / firmach!

Obok od zawsze istniejących włamań rabunkowych w zakładach pracy, na przestrzeni ostatnich lat obserwuje się całkiem spory wzrost ilości wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych czy elektrotechnicznych, a dodając do tego coraz to bardziej upalne dni i rosnący pośpiech (tempo pracy) pojawiają się nowe czarne scenariusze, m.in. samozapłon jakiegoś urządzenia, zwarcie w instalacji elektrycznej bądź też przypadkowe zaprószenie ognia. W każdej z tych sytuacji, niezwykle ważne jest szybkie wykrycie potencjalnego pożaru jeszcze w zarodku i podjęcie natychmiastowych działań dążących do jego likwidacji zanim wejdzie w fazę gwałtownego rozprzestrzeniania się i pochłaniania wszystkiego wokół, niszcząc mienie na potężną skalę ale i również stwarzając bezpośrednie zagrożenie życia osób przebywających w budynku lub jego bliskim sąsiedztwie.

Firma BEST SOLUTIONS wychodząc na przeciw powyższym sytuacją świadczy najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, m.ni. Systemy Sygnalizacji Napadu i Włamania oraz Kontroli Dostępu ale także Systemy Wykrywania i Sygnalizacji Pożaru w oparciu o produkty i rozwiązania światowej klasy producentów, bezkompromisowo zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa Twojego obiektu.